בית מדרש

הלימוד בבית המדרש הוא לבה של התכנית והציר שסביבו מתקיימת הפעילות. הוא מציג בפני החניכים תמונה רחבה, עמוקה ומורכבת של הטקסטים היהודיים הקלאסיים והמודרניים.

קורסי ליבה

לימוד החושף את המשתתפים לשונה ולדומה בין קבוצות בעם היהודי בעת הזאת על ידי זיהוי סוגיות מרכזיות הנוגעות לעם היהודי החי בישראל בתפוצות. הלימוד מבוסס על פרויקט iEngage שמייצר דיון חדש, מעמיק ונטול פניות על משמעות קיומה של מדינת ישראל עבור יהודים ברחבי העולם. את התכנים האלה משלימה תכנית נוספת בשם usEngage שפותחה במיוחד לחברותא ומציפה את הייחוד, המורכבויות והאתגרים העומדים בפני הקהילות היהודיות בצפון אמריקה. כמו כן, החניכים ישתתפו בשיעור על אבני יסוד של מדעי היהדות, על מנת להעניק לקבוצה כולה אוצר מילים ורקע על מנת לקחת חלק שווה בשיח המתהווה במהלך השנה. את שני הקורסים הללו משלים קורס מעמיק בתלמוד המאפשר היכרות או העמקה בטקסט המכונן ומלווה בשיעור בית מדרש המורכב כולו מלמידה עצמאית של החניכים בחברותות.

קורסי בחירה

אנחנו שואפים שכל החניכים בחברותא ירגישו בני בית בארון הספרים היהודי ויוכלו להתמצא בטקסטים המכוננים הללו ולהיעזר בהם בצמתים שונים בחייהם. לפיכך, החניכים בוחרים כל סמסטר ארבעה קורסי עומק הנוגעים לתחום אחר במחשבה היהודית: היסטוריה, הלכה, תנ״ך, מגדר, משפט ואתיקה, ספרות עברית, חגי ישראל, קבלה, חסידות, פילוסופיה יהודית מודרנית וציונות. כמו כן, החניכים לומדים קורס שנתי בתלמוד וקורסי בחירה בכתיבה יוצרת ובתאטרון.

אופי הלימוד מותאם לבירור סוגיות זהות ולפיתוח חשיבה מנהיגותית, ועל כן משתנה בין לימוד פרונטלי, למידה בקבוצות קטנות וכן לימוד בית מדרשי בחברותות. שפת הלימוד של התכנית הינה אנגלית – כלי המכשיר את החניכים להמשך השיח עם קהילות העולם היהודי. במקביל, החניכים מצפון אמריקה רשאים להשתתף בקורס אולפן בעברית על מנת לשפר את כישורי השפה שלהם.