לימוד

הלימוד בבית המדרש הוא לב לבה של התכנית והציר שסביבו מתקיימת הפעילות. ככזה, הוא מציג בפני החניכים תמונה רחבה, עמוקה ומורכבת של הטקסטים היהודיים הקלאסיים והמודרניים.

החלק הראשון
לימוד החושף את המשתתפים למבדיל ולדומה בין קבוצות בעם היהודי בעת הזאת על ידי זיהוי סוגיות מרכזיות הנוגעות לעם היהודי החי בישראל בתפוצות. הלימוד מבוסס על פרויקט iEngage שמייצר דיון חדש, מעמיק ונטול פניות על משמעות קיומה של מדינת ישראל עבור יהודים ברחבי העולם. את התכנים האלה משלימה תכנית נוספת בשם usEngage שפותחה במיוחד לחברותא ומציפה את אתגרי הקהילות היהודיות בצפון אמריקה.

החלק השני
אנחנו שואפים שהחניכים ירגישו בני-בית בארון הספרים היהודי ויוכלו להתמצא בטקסטים האלה ולהשתמש בהם בצמתים שונים בחייהם.
לפיכך, המשתתפים בוחרים בכל סמסטר שלושה קורסי עומק הנוגעים לתחום אחר במחשבה היהודית: היסטוריה, הלכה, מגדר, משפט ואתיקה, קולנוע יהודי, ספרות עברית, חגי ישראל, קבלה, חסידות, פילוסופיה יהודית מודרנית וציונות. כמו כן, החניכים לומדים קורס שנתי בתלמוד וקורסי בחירה בכתיבה יוצרת ובתאטרון.

אופי הלימוד מותאם לבירור סוגיות זהות ולפיתוח חשיבה מנהיגותית. הלימוד נעשה באנגלית — כלי שמכשיר את המשתתפים להמשך השיח עם קהילות העולם היהודי. במקביל, המשתתפים מצפון אמריקה לומדים קורס עברית שמעניק להם את כישורי השפה שלהם הם זקוקים.

מבית מדרשנו