שאלות נפוצות

רצוננו הוא לאפשר למשתתפים עצמאות מרבית במסגרת מפוקחת ותומכת. בכל שעות הפעילות החניכים מלווים באנשי צוות וסגל. בשבתות חופשיות מעמידה התכנית איש צוות תורן למקרי חירום. המדריכים יפקחו באופן רציף על דירות המשתתפים. המדריכים נמצאים בכוננות בכל השעות היום כדי לספק תמיכה והדרכה. מנהל התכנית זמין כל ימות השבוע. בזמנם הפנוי אנו סומכים על שיקול דעתם הבוגר של המשתתפים.

המשתתפים מתגוררים בדירות משותפות ובקומות נפרדות לגברים ולנשים. הדירות במרחק הליכה ממכון הרטמן. סביבת מגורים עצמאית זו תעודד קבלת החלטות בוגרת. המשתתפים יפתחו כישורי חיים אשר ישרתו אותם היטב בחייהם לאחר סיום התכנית. המשתתפים יקבלו מענק לרכישת מזון, יקיימו מטבח אשר יענה על צרכיו של כל אחד מן המשתתפים בדירה. המשתתפים יהיו אחראים להכנת ארוחות הבוקר בדירותיהם. ארוחות הצהריים והערב וכן הארוחות שתוגשנה במסגרת הטיולים יסופקו ע"י מכון הרטמן.

לרוב ניתן יהיה לתת מענה גם לבקשותיהם של משתתפים בעלי צרכים דיאטטיים מיוחדים או העדפות מיוחדות. נא ציינו שיקולים דיאטטיים כאלה בטופס הגשת המועמדות לתכנית.

המשתתפים יתארחו בבתים של חברי קהילה בבוסטון, ומרבית הארוחות יסופקו ע"י ההיבריו קולג'. כל המזון יהיה כשר.

על משתתפים חולים לעדכן את הצוות. המדריכים יסייעו לקבוע תור לרופא.

במהלך השבתות והחופשות תמיד יהיה איש צוות בכוננות. כמו כן, בתחילת השנה יקבלו כל המשתתפים את פרטי הקשר של חברי הצוות ויודרכו כיצד ליצור עימם קשר בשעת חירום.

ביקורים יתאפשרו בשעות הפנאי. כמו כן, יתקיימו שלושה ימי לימוד משותפים להורים ותלמידים.

בזמנכם החופשי ובהפסקות יהיה לכם זמן לבלות עם חברים בתכניות אחרות. לעתים קרובות השבתות החופשיות זהות לתכניות אחרות. זו הזדמנות מצוינת לבילוי עם חברים.

אנו מעניקים הזדמנויות הולמות לחקר אישי וצמיחה עצמית. אנו מעודדים את המשתתפים לחפש את החוויה הייחודית שלהם ולהשיג רמה גבוהה של עצמאות במסגרת התכנית ועל פי ערכיה וציפיותיה.

התכנית מעוצבת כחוויה פלורליסטית. משתתפים שומרי מצוות יוכלו לקיים את המצוות במלואן במסגרת התכנית. עם זאת, כל הסטודנטים ייפגשו ובמקרים מסוימים יתגוררו עם עמיתים המקיימים אורח חיים יהודי שונה. אנו מעודדים מפגשים אלו. הצוות שלנו יפקח וילווה את קהילת המשתתפים כל העת ויעמוד תמיד לרשות המשתתפים כדי להבטיח כי ניתן מענה לצרכיהם.